Скопјанец си ја пронашол сопругата мртва во јама

by fokus 14:53
14:53

Шеесетгодишниот Т.Т. (60) од Скопје вчера попладнето пријавил дека на улицата „Лисец“ ја пронашол неговата сопруга М.Т.(61) падната во дупка за јама полна со вода и оти таа не давала знаци на живот.

Како што соопшти МВР, Т.Т. повикал Итна медицинска помош и од страна на лекар била констатирана смрт.

- Advertisements -

Телото на починатата е извадено од страна на екипа од Бригадата за противпожарна заштита. Извршен бил увид на местото на настанот. По наредба на Јавен обвинител телото на починатата било предадено за обдукција.

Поврзани новости