Скопјанец приведен кај Градски стадион

by fokus 16:22
16:22

Синоќа по полноќ, 20-годишен скопјанец бил приведен во близина на Градскиот стадион, поради тоа што кај него била пронајдена марихуана.

„Денеска во 01:45 часот полициски службеници од СВР Скопје, во близина на Градскиот стадион, го привеле Ф. П. (20) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок“, велат од МВР.

- Advertisements -

Поврзани новости