Скопјанец пријавил дека неговата малолетна ќерка била силувана од тројца познаници

by fokus 16:16
16:16

Од МВР информираат дека скопјанец во полициска станица пријавил неговата малолетна ќерка била силувана од тројца нејзини познаници.

-На 30.03.2019 во 02.00 часот во Полициска станица, 43-годишен маж од Скопје пријавил дека во првата половина на февруари 2019 во близина на игралиште во село во Скопје три лица со кои се познавала извршиле други полови дејствија над неговата малолетна ќерка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

- Advertisements -

Поврзани новости