Скопјанец погоден од воздушна пушка

by fokus 13:59
13:59

Триесет и три годишниот И.И. од село Кадино, Скопке, вчера бил донесен во амбулантата во Петровец со повреда во ногата, нанесена од воздушна пушка, по што бил препратен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“.

Како што соопшти МВР, инцидентот бил пријавен околу 18,30 часот од амбулантата во Петровец.

- Advertisements -

– Од извршениот разговор е дознаено дека Р.Б. со воздушна пушка му нанел повреда во пределот на левата надколеница, посочуваат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Поврзани новости