Скопјанец опожарил три куќи во обид да си го потпали шпоретот

by fokus 14:35
14:35

Три куќи биле синоќа опожарени на улицата „Вера Радосавлевиќ“ во Скопје. До пожарот дошло кога П.И.(79) го потпалувал својот шпорет, и од невнимание дошло до опожарување на дел од собата.

Потоа од огинот била зафатена и кровната конструкција. Огнот се проширил и на соседните две куќи сопственост на Т.Т. и Б.Т.

Со возило на Итна медицинска помош Б.Т. бил пренесен во Одделот за токсикологија во Клинички центар за укажување на лекарска помош. Од страна на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил локализиран.

- Advertising -

Поврзани новости