Скопјанец изгоре од струен удар додека бил качен на цистерна со нафта

by Фокус 13:01
13:01

Четириесет и шест годишниот скопјанец М.Б починал од струен удар, додека бил качен на вагон-цистерна со нафта на железничката станица Илинден, потврдија од МВР.

На местото на настанот се излезени екипи на СВР Скопје, Територијалната противпожарна бригада и Итната медицинска помош.

Полицијата и обвинителството треба да испитаат зошто починатиот се качил на цистерната и како дошло моментот да го фати струја.

- Advertising -

Поврзани новости