Скопјанец физички се пресметувал со полициски службеници во станица

by Fokus

Триесет и тригодишен скопјанец е приведен откако физички нападнал двајца полицајци во полициска станица.

Инцидентот се случил вчера на пладне во полициската станица Бит Пазар.

Против насилникот ќе бидат преземени соодветни мерки се вели во соопштението на МВР.

Поврзани новости