Скопјанец допирал малолетничка по телото во градски автобус, приведен во полиција

by Fokus

Упасен повозрасен скопјанец кој во градски автобус допирал малолетничка по телото, соопшти Министерството за внатрешни работи.

„Вчера во 12.45 часот на подрачје на Кисела Вода, полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода го лишиле од слобода Л.Т.(79) од Скопје затоа што претходно во градски автобус допирал по телото малолетничка од Скопје. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава“, соопшти МВР.

Поврзани новости