Скок на цената на бензиот, од полноќ поскапување

by Fokus 14:39
14:39

Ако возите на бензин тогаш до полноќ наполнете ги резервоарите бидејќи РКЕ одлучи во следните седум дена  ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 да се точат по цени повисоки за 0,5 ден/лит.

Тоа значи дека овие горива ќе ги плаќате  68.50, односно 70.50 денари.

- Advertising -

Еуродизелот пак бележи пад на цената од 1 денар и тој нафтен дериват ќе се продава за 61 ден/лит.

Одлуката на регулаторното тело стапува на сила по полноќ и ќе трае се до следниот понеделник.

Поврзани новости