Скандал во Минхен: Рибери удрил новинар по поразот од Борусија Дортмунд

by fokus

Фудбалерот на Баерн Минхен, Франк Рибери, по поразот од Борусија Дортмунд во дербито на 11. Бундеслигашко коло, го удрил новинарот на „Бе ИН Спортс“, Патрик Гију, пренесува Билд.

Инцидентот го потврди и Баерн.

– Рибери не извести дека имал судир со својот сонародник кого го познава долги години. Се согласивме дека со него ќе разговараме за да видиме како да го решиме тоа прашање. Гију даде сигнали дека тоа е во негов интерес, изјави Хасан Салихамиџиќ, спортскиот директор на актуелниот германскиот шампион.

Баерн по 11 рунди заостанува седум бода зад лидерот Борусија Дортмунд која има 27 бода.

Фото – Eurosport

Поврзани новости