СЈО во 11 часот ќе отвори нов случај „Таргет“

by fokus 09:41
09:41

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за денеска во 11 часот најави прес-конференција, на која ќе ја информира јавноста за новиот случај „Таргет“.

Неофицијално дознаваме дека овој случај е во врска со незаконското прислушување, односно СЈО е на пат да дознае кој и како прислушувал.

- Advertisements -

Поврзани новости