СЈО од државниот архив заплени документи за „Скопје 2014”

by fokus 22:40
22:40

Специјалното јавно обвинителство одзело документи од државниот архив, во рамките на предистражна постапка, јави Телма.

Од СЈО не откриваат што е предмет на нивна истрага, но директорот на на архивот Филип Петровски за телевизијата потврди дека се работи за документи поврзани за проектот „Скопје 2014-та”.

Поврзани новости