СЈО на крај на мандатот ќе каже зошто сите предмети почнуваат на буквата „Т“

by fokus 20:48
20:48

Тајна ќе остане зошто сите предмети се на буквата Т. Тоа ќе го кажеме на крајот на нашиот мандат, изјави специјалната јавна обвинителка Ленче Ристоска на вечерашното гостување на телевизија Телма.

Таа нагласи дека работата на СЈО не е завршена и најави дека без разлика кој од која партија е, ќе биде законски гонет ако има докази за тоа.

Ристоска рече дека доколку не се продолжи мандатот на СЈО, прислушуваните разговори кои ги имаат нема да останат во сеф.

Поврзани новости