СЈО денеска се пресели во новите простории

by fokus 11:59
11:59

Специјалното јавно обвинителство од денеска почна да работи во новите простории на улицата Франклин Рузвелт прилагодени за неговата работа.

Утрово пред новото седиште на СЈО имаше и засилено полициско обезбедување, нешто што не беше карактеристично пред старите простории.

Нема информации дали денеска ќе дојдат лица повикани на распит во својство на сведоци или пак осомничени.

Поврзани новости