СЈО бара директорот на УБК повторно да биде казнет

by fokus 22:33
22:33

Специјалното јавно обвинителство бара по вторпат да биде казнет директорот на УБК, Владимир Атанасовски, за недоставување на потребните податоци на обвинителите, дознава Макфакс.

Претходно, Атанасовски, како прв човек на Управата за безбедност и контраразузнавање беше казнет со парична казна од 2500 евра за несоработка со обвинителите.

Според информации на Макфакс, директорот до СЈО доставувал дописи во кои само пишува дека постапува согласно Законот.

Поврзани новости