Сите имиња остануваат во игра

by fokus 18:37
18:37

Се уште се отворени сите можни опции за решение за името. Ниту едно име од предложените не е фаворизирано и се уште се разговара, јавува МИА од високи извори на Владата.

Во нарадените денови ќе биде познат датумот за средбата на премиерите на Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас на која ќе бидат финализирани клучните детали за решението.

- Advertisements -

Според владините извори, останува динамиката и тајмингот на конечно надминување на разликите околу името.

Поврзани новости