Сиријци ограбени во кумановско Четирце

by Фокус 12:24
12:24

Петмина сиријци пријавиле во кумановската полиција дека биле ограбени во околината на село Четирце, соопшти денеска полицијата.

Еден од нив пријавил дека околу 18.00 часот во село Четирце, кумановско, тој и уште четири други лица, исто така од Сирија, биле физички нападнати од неколку машки лица кои им одзеле пари и други предмети.

СВР Куманово презема мерки за расчистување на случајот.

Поврзани новости