Синовите на Тозовац се скараа околу неговото наследство?

by Fokus 11:02
11:02

Српскиот легендарен пејач Предраг Живковиќ Тозовац беше погребан минатата седмица во Алејата на заслужни граѓани на Новите гробишта во Белград.

Сепак, неколку дена подоцна, наводно дошло до расправија помеѓу неговите вонбрачни синови околу наследството, пренесуваат медиумите од Србија.

- Advertisements -

Тозовац неодамна напиша тестамент во кој куќа во Воѓовац и два стана во српската престолнина, Белград, ги остава на сопругата Мими и децата.

Фото – Зоран Лончаревиќ

Поврзани новости