Синот на Сашо Мијалков на распит во полициска станица за крвавите настани во Собранието

by Fokus 13:00
13:00

Синот на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, Јордан Мијалков, во моментов е на распит во полициската станица Кисела Вода.

Тој е повикан да даде исказ за насилните протести во Собранието на 27. април, каде беше забележан дека влегол со толпата.

- Advertisements -

Синот на Мијалков требаше да дојде на распит на 28 септември, но тогаш не се појави во полициска станица бидејќи како што објавија медиумите бил на патување надвор од земјава.

Поврзани новости