Синот на Абдулфета Алими: Татко ми е жртва на политички процес!

by fokus 12:35
12:35

Синот на осудениот за насилствата од 27 април, Абдулфета Алими, денеска одржа прес-конференција во пресрет на утрешниот протест што ќе се одржи за поддршка на Алими.

„Ја презедовме оваа иницјатива затоа што сметам дека татко ми е жртва на политички процес. Во име на иницијативниот одбор, ги повикувам сите граѓани, да ни се придружат во овј марш. Има многу луѓе кои ни се обратиле и изразиле желба да ни се придружат за утрешниот протест. Очекуваме многу луѓе“, истакна синот на Алими.

Поврзани новости