Синоќа во сообраќајка бил удрен автомобилот на Мила Царовска

by Fokus 14:27
14:27

Синоќа во скопската општина Аеродром се случила сообраќајка во која со автомобил била удрена претседателката на Комисијата за труд и социјална политика на СДСМ, Мила Царовска.

Според неофицијални информации од МВР,  автомобилот на Царовска бил удрен од позади од друг автомобил кој бил управуван од лице кое имало забрана за управување со моторно возило поради претходни сообраќајки. Му бил направен и алкотест и било констатирано дека е под дејство на алкохол.

- Advertisements -

Се очекуваат официјални информации од Министерството за вантрешни работи.

 

Поврзани новости