Синдикатот му поднесе кривична пријава на Срѓан Керим

by Fokus 12:03
12:03

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници му поднесе кривична пријава на сопственикот на МПМ, Срѓан Ќерим, и на директорката Јана Станисављева за злоупотреба на службената положба и овластување.

Кривичната пријава се однесува на злоупотреба на службената положба и овластување член 353 од КЗ.

- Advertisements -

Поврзани новости