Син на градоначалник повреден во тепачка во Скопје

by fokus

Во тепачка меѓу група малолетници во центарот на Скопје што се случи попладнево, повреден е и син на градоначалник на општина од главниот град, неофицијално дознава ТВ24 од извори во МВР.

Физичката пресметка кулиминирала на автобуската станица кај Веро Џамбо, а во неа 17-годишник бил нападнат со ладно оружје.  Полицијата е на местото на настанот.

Поврзани новости