Симоне Филипини се приклучи на маршот кон Влада

by fokus

Меѓу демонстрантите вечерва е и поранешната холандска амбасадорка во Македонија, Симоне Филипини.

Таа се приклучи на протестот од пред канцелариите на Специјалното јавно обвинителство и заедно со толпата тргна накај Влада.

13348981_10209951291724071_1839089983_n

13336364_10209951451928076_1195215393_n

Поврзани новости