Силна експлозија кај СВР предизвика вознемиреност во Аеродром

by Фокус 11:28
11:28

Силна експлозија синоќа половина час после полноќ предизвика немир во скопски Аеродром.

Споре првите сознанија непознато лица активирало експлозивна направа на паркинг просторот во близина на Секторот за внатрешни работи, при што се слушнала силна детонација и се оштетени повеќе возила и прозорци.

- Advertisements -

Полицијата веднаш реагирала со што е обезбеден просторот.

Повредени нема.

Поврзани новости