Силјановска заигра рокенрол со Жаре во „Еден на еден“

by fokus 09:19
09:19

Кандидатката за претседател, Гордана Силјановска, заигра рокенрол во емисијата „Еден на еден“, која треба да се емитува оваа недела во 18.30 часот на Канал 5. Најавата за емисијата е веќе објавена и доби големо внимание од јавноста.

Во „Еден на еден“ ќе гостува и кандидатот на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски.

- Advertisements -

-Ќе ја гурам државата напред, човек што има „југо“ навикнат е да гура – вели Пендаровски доколку стане претседател.

-Благодарение на „Јога со Гога“ секој ќе има добра нога – вели, пак, кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ.

Поврзани новости