Силјановска: Сега едно ропство е заменето со друго, една фамилија е заменета со друга

by fokus 23:08
23:08

Кандидатката за претседателка Гордана Силјановска Давкова во вечерашната дебата на МРТ на прашањето од Пендаровски како зборува за заробена држава кога таа квалификација Македонија ја доби во време на партијата која неа ја поддржува, таа рече дека сега едно ропство е заменето со друго.

-Партијата која ме поддржува, ме поддржала бидејќи во мене гледа реформатор, бидејќи е отворена за промени. ВМРО-ДПМНЕ на конкурсот не бараше да ја прифатам нивната програма. Сега едно ропство е заменето со ново ропство, една фамилија е замената со друга, рече Силјановска.

- Advertisements -

Поврзани новости