Силјановска на анкета на Твитер: Мојот глас го давам за противкандидатот Блерим

by fokus 13:28
13:28

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на својот профил на Твитер напиша дека својот глас го дава за противкандидатот Блерим Река, бидејќи смета дека тој бил многу подобар на неодамнешната дебата меѓу тројцата претседателки кандидати. Таа реагираше на анкета на Твитер која се однесуваше на тоа кој од тројцата бил најдобар на дебатата.

-Драги твитерџии, утрово ја видов анкетата, а сега слушам дека ја избришале. Иако избришана, сепак сакам да го дадам мојот глас за противкандидатот Блерим. Сметам дека беше многу подобар од 11%“, напиша Силјановска.

- Advertisements -

Поврзани новости