Силјановска го искара Џафери што седницата доцнеше еден час: Вака ли го почитувате процесот?

by fokus

Пратеничката Гордана Силјановска Давкова на почетокот на своето обраќање на денешната седница за уставните измени го искара претседателот на Собранието, Талат Џафери што ја почна седницата со еден час задоцнување.

-Има нешто што се нарекува уставен патриотизам. Европа денеска не чекаше еден час да го започнеме процесот. Претседателе, вака ли го почитувате процесот? Напладне влеговте и се прошетавте до своето место, рече Силјановска.

 

Поврзани новости