Силјановска ги собра потребните потписи: За мене силно светна ден

by fokus

Професорката, Гордана Силјановска, за неколку часа ги собра потписите со кои ќе се кандидира за претседател како надпартиски кандидат. Таа објави видео порака со благодарност за оние кои застанаа со своите потписи зад нејзината кандидатура.

„За рекордни неколку часа се собрани потребните 10.000 потписи со што официјално станувам кандидат за претседател. Не можам да најдам зборови со кои би ја изразила благодарноста, за мене како во рациновата песна „Силно светнал ден“. Мислам дека е тоа е денот кога ќе започнеме заедничка битка за право и правда“, порача Силјановска.

Од срце ви благодарам на сите за вашата поддршкаВидео изјава за собраните над 10 илјади потписи за претседателската кандидатура

Publiée par Gordana Siljanovska Davkova sur Samedi 23 février 2019

Поврзани новости