Силјановска без образложение го откажала учеството на „Жешкото столче“ на Телма

by fokus 19:47
19:47

Гордана Силјановска Давкова го откажа „жешкото столче“ на Телма, соопшти телевизијата. Претседателската кандидатка на ВМРО – ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија прво го прифатила, а потоа без образложение го одбила за денеска предвиденото гостување.

ТВ Телма како дел од својата програма за претставување на претседателските кандидати покрај првото соочување на тројцата кандидати им понуди и три поединечни интервјуа со новинари од различни редакции.

- Advertisements -

Другите двајца кандидати Пендаровски и Река во изминатите денови ги имаа овие интервјуа на „жешкото столче“.

 

Поврзани новости