Силен земјотрес во Турција

by Fokus

Утринава силен земјотрес со јачина од 4 степени според Рихтеровата скала ја погоди Турција, јавува EMSC.

Според информациите, земјотресот е регистриран во 08:55 часот по локално време на длабочина од 8 километри.

Епицентарот е регистриран на 30 километри од Бесни, односно на 55 километри од градот Кахраманмарас.

Засега нема извештаи за повредени или за материјална штета.

Поврзани новости