Силен земјотрес во Аргентина

by fokus 09:33
09:33

Земјотрес со интензитет од 5,5 степени според Рихтеровата скала е регистриран во провинцијата Сантјаго дел Естеро во Арганетина.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 582 километри.

Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Поврзани новости