Силен земјотрес на Филипините

by fokus

Земјотрес со јачина од 6,6 степени е регистриран на Филипините во 16:59 часот.

Епицентарот на земјотресот е регистриран на длабочина од 18 километри и бил оддалечен 21 километар од градот Ла Паз, кој има околу 3.400 жители, пишува EMSC.

Засега нема извештаи за штети или жртви.

Поврзани новости