Силен земјотрес ги стресе Хрватска и БиХ

by fokus 12:02
12:02

Земјотрес со магнитуда од 4,4 степени во 11,25 часот ги стресе Хрватска и Босна и Херцеговина.

Според податоците од Европско медитеранската сеизмололша опсерваторија, земјотресот е на длабочина од 10 километри со епицентар на границата меѓу Хрватска и БиХ.

Поврзани новости