„Шверцери“ направиле штета од речиси 4.000 евра во МНТ

by fokus 13:25
13:25

Дивеењето на навивачите на Шкупи, „Шверцери“ нема да помине неказнето, порача премиерот Зоран Заев.

Тој информираш дека навивачите направиле вкупна штета од вкупно 3965 евра за недоличното однесување во МНТ и уништување на дел од инвентарот во овој објект.

Премиерот додаде дека штетата ќе биде надоместена, а верува дека има и поединечни одговорности во тој случај.

- Advertising -

Поврзани новости