Швајнштајгер и честита на Македонија, Гундоган нема објаснување за поразот на Германија

by Фокус 23:54
23:54

Поранешниот германски репрезентативец, Бастиан Швајнштајгер, ја честита историската победа на македонските фудбалери над Германија во квалификациите за СП во Катар.

„Мојата почит за С Македонија, еден несреќен пенал против нив, а чист пенал не им беше даден. Но овие момци ја добија играта против четикратен светски шампион“, напиша Швајнштајгер на Твитер.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Капитенот на германската фудбалска репрезентација, Илкај Гундоган, пак, по поразот на Германија рече дека нема објаснување за случувањата на теренот.

Поврзани новости