Штом се качил во автобус, физички го нападнале

by fokus 14:10
14:10

18-годишно момче од Скопје било физички нападнато од две непознати лица, откако се качил во автобус со број 5 на ЈСП.

„На 16.08.2018 година во 12.40 часот во Полициската станица Центар, Д.С.(18) од Скопје пријавил дека во  истиот ден во 00.35 часот на автобуска постојка  на ул. „Димитрије Чуповски”, при качување во автобус број 5 на ЈСП, бил физички нападнат од страна на две непознати лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, додаваат од МВР.

- Advertisements -

Поврзани новости