Што зборуваше Топузова-Каревска за Стевче Јакимовски по неговото „предавство“?

by Фокус

Новопечената пратеничка на ЛДП, единствената која не даде оставка од редовите на опозицијата, по локалните избори во 2013 година гостуваше во емисијата „Во центар“ кај новинарот Васко Ефтов.

Еве како таа го окарактеризира Стевче Јакимовски, кој одлучи да оди на локалните избори и покрај првичниот став на опозицијата тие да се бојкотираат.

Поврзани новости