Што велат обложувалниците, кој ќе победи на Евровизија?

by Фокус 23:07
23:07

Финалето на Евровизија е утре. Според котирањето во обложувалниците, Обединетото Кралство има шанса за прво место или да биде блиску до врвот.

Годинашниот претставник Сем Рајдер, кој се прослави на „TikTok“, обезбеди место меѓу првите во обложувалниците.

Најновите статистики за победник на Евровизија 2022 сугерираат дека Велика Британија има големи шанси за победа, но високо котира и Украина.

Потоа следуваат Шведска, Италија, Шпанија…

По две полуфинални вечери и две рунди елиминации, 25 земји остануваат да се борат за победник на Евровизија 2022 година.

Поврзани новости