Штипјанец се обесил

by Fokus 15:29
15:29

Штипјанец вчера се обесил, а полицијата ги испитува причините, информираа од МВР.

Според полицијата, вчера во 11,00 часот на патот за село Љуботен, штипско, самоубиство со бесење извршил Д.М.(40) од село Лакавица, штипско. Извршен е увид на местото на настанот. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено во Клиничка болница Штип.

Поврзани новости