Штипјанец омаловажил дете со аутизам: На родителот му порачал да не го меша со луѓе

by fokus 11:49
11:49

Децата со посебни потребни повторно се омаловажувани, откако штипјанец му порачал на родител, неговото дете со аутизам да го чува дома и да не го меша со народ, пренесува ТВ Стар.

Целата ситуација се случила во штипски маркет, каде детете се вознемирило од гужвата, а штипјанецот изреагирал, порачувајќи му на неговиот татко, да го чува детето дома, да не го меша со народ.

- Advertisements -

Поврзани новости