Штипјанец кој бил на болничко лекување, нападнал медицинска сестра на Клиника

by Frosina Fakova 16:49
16:49

Штипјанец кој бил на болничко лекување завчера нападнал медицинска сестра која била на работа во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Дваесет и тригодишната сестра случајот го пријавила вчера околу пладне во СВР Скопје, а инцидентот се случил завчера вечерта, еден час пред полноќ. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

- Advertisements -

Поврзани новости