Штабот на Река: Малата излезност покажува дека една четвртина од земјата е иселена

by fokus 19:43
19:43

По завршувањето на гласањето, од штабот на кандидатот Блерим Река изјавија дека изборите поминале многу фер, но дека се загрижени за малата излезност.

-Загрижувачки е фактот што излезноста е мала, и ова ја потврдува нашата платформа дека една четврина од земјата е иселена и тоа е загрижувачки. Нашиот впечаток е дека изборите поминаа многу фер, со мали инциденти, рекоа од штабот на Река.

- Advertisements -

Поврзани новости