Шпионски балони летале над САД и за време на Трамп

by Fokus

Пентагон објави дека шпионски балони летале над небото во Америка и во време на претседателствувањето на Доналд Трамп.

Ова доаѓа откако републиканците го критикуваат актуелниот претседател на САД, Џо Бајден поради шпионскиот балон.

Како што пренесуваат информациите, четири шпионски балони летале над Америка, а три од нив во времето на Трамп.

Поврзани новости