Шпанија ќе ги укинува забраните поради корона вирусот до крајот на годината

by Фокус 23:58
23:58

Шпанската влада планира да ги укине сегашните ограничувања поради корона вирусот во две фази, така што првата фаза ќе трае во текот на летото, а втората до крајот на годината, рече Јоланда Дијаз, министерка за труд и социјална економија.

-Ќе работиме во две фази. Во текот на летото ќе се осврнеме на секторот производство и работните места, а втората фаза ќе трае до крајот на годината. Укинувањето на мерките ќе оди постепено – рече Дијаз.

- Advertisements -

Поврзани новости