Шок од Италија: Фудбалски судија избоден до смрт

by Fokus 10:40
10:40

Фудбалскиот судија Даниеле Де Сантис, кој ја делеше правдата на натпреварите од италијанската Серија Б и Серија Ц, е пронајден мртов во неговиот дом во Лече, пренесува „Ла Република“.

„Еден 33-годишен маж бил избоден до смрт. Заедно со него е убиена и неговата девојка, 30-годишната Елеонора Манта. Соседите пријавиле дека слушнале вресоци, а потоа и еден човек кој трчал по улицата со нож во рацете“, објавија тамошните медиуми.

- Advertising -
 

Италијанската полиција започна истрага за овој трагичен настан.

Поврзани новости