Шкендија посрамотена во Словенија

by fokus 22:13
22:13

Македонскиот фудбалски првак Шкендија уште на стартот од квалификациите ги заврши настапите во Лигата на шампиони.

На гостувањето кај Мура во Словенија, тетовскиот клуб денес загуби со убедливи 5:0.

- Advertisements -

Ако на овој резултат се додаде и поразот во Скопје со 0:1, Шкендија уште во првото коло е елиминрана со вкупен резултат 0:6 од првакот на Словенија.

Поврзани новости