Шкендија го доби својот противник во ЛШ

by Fokus 13:04
13:04

Шкендија го доби својот противник во првото квалификациско коло од Лигата на шампионите. Денеска беше извлекувањето и тие ќе играат со Мура, која првпат стана шампион на Словенија.

Тимот од Тетово ќе биде домаќин на првиот меч на 6 или 7 јули, а реваншот се игра во Словенија една седмица подоцна.

- Advertisements -

Поврзани новости