Шилегов: Стевчо, Никола, разберете, вие сте историја!

by fokus 20:40
20:40

Кандидатот за градоначалник на Скопје од СДСМ, Петре Шилегов, на вечерашниот митинг во Карпош порача дека Стевче Јакимовски и Никола Груевски се историја.

-Стевчо, Никола, разберете, од вечерва сте историја! На 15 октомври ќе нанесеме уште еден тежок пораз на распаднатиот режим на Никола Груевски, рече Шилегов.

- Advertising -

Тој порача дека граѓаните нема да го дадат Скопје на Коце Трајановски, а со тоа и на Никола Груевски.

Поврзани новости